Статті

Фази росту вій

Фази росту вій.

 

     У середньому вії живуть від 3 до 6 місяців і ростуть неправильними рядами: 5-6 на верхній повіці і 3-5 на нижній. Прийом лікарських засобів, як аспірин, ібупрофен, парацетамол, здатний уповільнювати темп росту вій.

    Кількість вій у кожної людини не є постійною величиною. У середньому, верхня повіка має 100-260 війок, а нижня 50-160 війок. У більшості людей верхні вії довші нижніх (7-13мм верхні вії і 6-9 мм нижні).

 

Вії ростуть нерівномірно. Виділяють кілька фаз росту вій:

  1. Аnagen – фаза синтезу та активного росту вій. Триває приблизно 30 днів. Швидкість росту становить у середньому від 0.12 до 0.15 мм на добу;
  2. Catagen – коротка перехідна стадія, закінчення періоду росту вій.Триває близько двох тижнів. Під час цієї фази зростання волосини сповільнюється і в підсумку припиняється повністю. Супроводжується скороченням волосяного фолікула. Потім відбувається відмирання волосяного стрижня, і настає стадія спокою. 
  3. Telogen фаза спокою. Триває в середньому 3-3,5 місяця. У цей період фолікул накопичує матеріал для переходу в анагенну стадію Наприкінці циклу фолікул входить у фазу спокою, яка закінчується випаданням вій та заміщенням їх новими. Кількість волосяних фолікулів в цій фазі в нормі вища серед вій, ніж серед волосся голови. В одному дослідженні було показано, що кількість фолікулів оцінюється від 59 до 85%, в залежності чи це верхня чи нижня повіка.

 

Вії, етапи та фази їх росту

Немає коментарів

Додати коментар