Статті

shellac від CND, органічне походження складника, безпека.

Отже, давайте розберемось, що таке покриття нігтів shellac CND та іншими гель лаками для нігтів, і чи дійсно shellac безпечний.

Почнемо від походження назви, і, як наслідок, хімічного складу shellac . В основу назви shellac лягло не слово лак, тим більше що на англійській лак це varnish. Shellac в першу чергу не назва гель-лака для нігтів, а речовина, яка лежить в основі цього лаку.Шела́к (віл нідерл. schellak) — природна смола, яку виробляють самки комах (Croton laccifera та інші), які живуть на тропічних та субтропічних деревах в Індії та країнах Південно-східної азії. Ці ко махи живляться деревним соком, в процесі травлення якого сік перетворюється в см пищеварения они превращают сок в смолисту речовину, яку виділяють. 

Як виробник шелаку відомий вид Kerria lacca[en], він же Laccifer lacca, який культивують в деяких тропічних країнах (включаючи не лише Азію, а й  Центральную Америку).

Шелак містить алеуретінову кислоту, дигідрооксіфікоцеролову кислоту, шеллолову кислоту, шелачний віск (до 5%), воду, водорозчинний пігмент. Добре розчинний у лугах і в нижчих аліфатичних спиртах, слабо – в бензолі, і майже не розчиняється в бензині, жирах і маслах.

З хімічної точки зору, шелак є полімером біологічного походження, який за властивостями Схожий на штучний полімер. Можна сказати що шелак – це біологічний пластик.

шелак - натурально походження

Завдяки своїм унікальним властивостям шелак застосовують в дуже багатьох сферах. Шелак використовують для виготовлення лаків, ізоляційних матеріалів в фотографії. До виготовлення вінілу в 1948 році використовувавсяя для виробництва грамплатівок. Йог використовують навіть в харчовій промисловості. Шелак їстівний і використовується в якості глазурі для покриття таблеток, цукерок, тощо. (позначається при цьому як харчова добавка Е-904). Але нагадаємо, що мова йде про шелак в чистому виді, тому не варто пробувати на смак шелак для нігтів, який містить фарбники та іннші неїстивні добавки.

 Шелак переробляється та продається в формі пластівців. Сам по себе шелак – речовина тверда. Ці пластівці можуть бути розчинні в  денатурованому спирті, який використовується при обробці дерева, в фарбниках і глазуруванні харчових продуктів. Для виготовлення лаку для нігтів, його розчиняють в спеціальному розчиннику та додають фарбники, від яких залежить колір лаку. Після нанесення такого шелака на нігті, розчинник випаровується і на нігтях залишається твердий та міцний шелак.

 

shellac

 

З точки зору хімічного складу та його впливу на здоров'я нігтів, необхідно відзначити, що шелак розроблявся як елемент сучасної концепції «догляд та покриття в одному». Тому шелак не містить агресивних компонентів, небезпечних чи шкідливих для здоров’я.

Немає коментарів

Додати коментар